Obklady a dlažby

Obklady a dlažby sú dôležitou súčasťou zariaďovania interiéru a exteriéru, preto dlhoročným výberom kvality ponúkame širokú škálu renomovaných značiek. Veľký výber výrobcov zabezpečuje rozmanitú škálu v sortimente obkladačiek a dlažieb. Zákazník má možnosť výberu obkladačiek a dlažieb rôznych rozmerov, farebných kombinácií, povrchových úprav, mozaikových prevedení, dekoračných prvkov, glazovaných a neglazovaných dlažieb, mrazuvzdorných dlažieb.

                          

                          

        


Mrazuvzdornosť je veľmi dôležitou súčasťou dlažby, ktorá sa používa hlavne v exteriéroch. Predpokladá sa dlhodobé pôsobenie voči mrazom, či nepriaznivým poveternostným vplyvom. Mrazuvzdornosť je podmienená nízkou nasiakavosťou keramických obkladov. Každý výrobok, ktorý má garantovanú mrazuvzdornosť, je v katalógoch označený symbolom mrazuvzdornosti. V praxi však pri pokládke mrazuvzdorného obkladu hrá dôležitejšiu úlohu kvalita podkladu, lepidla a škárovacej hmoty, kde je hlavným cieľom zabrániť preniknutiu vlhkosti pod obklad, hlavne na vodorovných plochách a okrajoch obkladu.

Protišmykovosť je jedna z najdôležitejších povrchových vlastností keramických dlažieb, ktorá určuje vhodnosť použitia vybraného typu dlažby pre konkrétne priestory k zaisteniu bezpečného pohybu osôb.

Oteruvzdornosť je schopnosť glazúry viac alebo menej odolávať mechanickému opotrebovaniu povrchu dlažby v závislosti na stupni požívania, druhu a stupni znečistenia podlahy

      Otváracie hodiny:

      Pondelok - Piatok: 8:00 - 17:00
      Sobota 8:00 - 11:30      Kontakt:

      tel : 042 4633 139, 4633 143
0905 824 250
0918 812 526
 
      e-mail:     rivan@rivan.sk
 
      web: www.rivan.sk
 

 

ISTUDIO - webdesign & programming

 

 
 
HOME   INŠPIRÁCIE   O SPOLOČNOSTI   SLUŽBY   KONTAKT
© 2009 Rivan.sk, Všetky práva vyhradené.
Obrázky použité so súhlasom Rako.cz.